Registered Players

//Registered Players
Registered Players 2017-07-16T12:28:56+02:00
First NameLast NameStrengthCountryClubParticipation
Andrei Kulikov nn Russian Federation
Irina Kulikova nn Russian Federation
Tatsushi Akiya 2d Japan Yoko First week, Weekend tournament
Holger Hauptmann 6k Germany DD First week
Lothar Spiegel 5d Austria Go7 First week, Second week
Frederic Verrier 9k France 69Ly Second week
Sabine Sonnet 13k Switzerland First week
Fabien Valet 2k France 76Ro First week, Weekend tournament
Maria Zietek nn Germany Weekend tournament, Second week
Etienne Serres 2d France 42Se First week, Weekend tournament
Kerem Karaerkek 2d Turkey Aji Go Club First week, Weekend tournament
George Chirila 2d Romania CSRB First week
Bastiaan Bekooij 3k Netherlands Ensc First week, Weekend tournament, Second week
Matthias Hoedtke 3k Germany HL Second week
Kristin Schnoor 18k Germany HL Second week
Ronald Verhagen 1d Netherlands Alme First week, Second week
Hugues Wilhelem 3k France 75Al First week, Weekend tournament
Felix Buebl 9k Germany B Weekend tournament
Antoni Bugaj 7k Poland Warszawa First week, Weekend tournament
Julian Singer 14k Germany FR First week
Pierre-Alain Chamot 1k Germany Cologne
Dayuan Cao 9p China
Yi Tang 3p China
Hyeyeon Cho 9p Republic of Korea
Eodeokdung Lee 1p Republic of Korea
Misei Taguchi 1p Japan
Yang Su 6d Finland OGP
Hao Wu 2p China
Antti Törmänen 1p Finland
Xuming Yang 25k China
Catalin Taranu 5p Romania
Inseong Hwang 8d France
Hirofumi Ohashi 6p Japan
Kozo Hayashi 6p Japan
Yoon Young Sun 8p Germany
Chimin Oh 7d France
Riumin Liu nn China
Yanqi Chi Zhang nn China
Nataliia Rusanovska 20k Ukraine
Shu-Hsin Lin 2k Netherlands Tilburg Weekend tournament, Second week
Klaus Knuepffer 2k Germany P First week
Bozo Spoljaric 11k Croatia Zagr Weekend tournament
Patrick Saering 2d Germany OS Weekend tournament, Second week
Alexandr Kovalev 3k Russian Federation 74Ch
Roel van Engelen 5k Netherlands Eind First week, Weekend tournament
Francesco Potorti 13k Italy Pisa First week
Martin Thaumiller 2k Germany HAL Weekend tournament
Jens Baaran 1k Germany HH Second week
Clement Rousseau 1k France 69Ly First week, Weekend tournament, Second week
Viktoriia Symonenko 7k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Mykyta Minaev 13k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Danylo Hresko 11k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Yurii Hryhorenko 20k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Yurii Pushnia 17k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Victor Kocheganov 8k Russian Federation NN First week
Anna Razymova 15k Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
János Nitschke 2d Germany First week
Ioan Alexandru Arsinoaia 1d Romania RO TIMS First week, Weekend tournament, Second week
Bernhard Runge 1d Germany B Weekend tournament
Martin Hershoff 1d Germany PB
Arne Steen Ohlenbusch 4d Denmark OGK First week, Weekend tournament, Second week
Robbert van Sluijs 3k Netherlands Heer Second week
Côme Devouassoux nn France
Nathan Herubel 20k France 64Pa
Candice Herubel 20k France 64Pa
Alicia Herubel nn France
Karine Diaz 11k France 34Be
Zoë Peters 3k Netherlands Heerlen First week, Weekend tournament
Sinan Djepov 5d Bulgaria Slvp Weekend tournament, Second week
Simon Mayer 4k Germany First week
Christoph Ammermann 1k Germany UL First week, Weekend tournament, Second week
Matthias Janke 9k Germany S Weekend tournament
Issei Hashiguchi 2d Japan houen First week
Toshiyuki Yamamoto 3k Japan houen First week
Jitsuo Kitazawa 4k Japan houen First week
Tokuko Akada 9k Japan houen First week
Nobuko Ono 20k Japan houen
Mika Muraoka 4p Japan kansaikiin
Hiromi Mizuno 5p Japan kansaikiin
Shigeyuki Muraoka 9p Japan kansaikiin
Valerii Krushelnytskyi 4d Ukraine First week, Weekend tournament, Second week
Marco Meyenschein 4d Germany HB First week, Weekend tournament, Second week
Erich Muranyi 1k Germany First week, Weekend tournament
Sigurd Eckermann 15k Germany Potsdam Weekend tournament, Second week
Chen Ribin 25k China
Michael Sommer 6k Germany Erfurt First week, Weekend tournament, Second week
Denis Weber 1k Germany LU Second week
Marina Gorbunova nn Russian Federation
Mark-Matthias Zymla 1k Germany KN Second week
Lissy Hartmann 13k Germany Stuttgart First week, Weekend tournament
Jean Souchay 3k France Weekend tournament, Second week
Ralf Schumann 23k Germany Weekend tournament
Artem Khudoleev 4d Russian Federation 77Mo First week, Weekend tournament
Theo van Ees 1d Netherlands Leid
Rasmus Wilken 10k Germany M Weekend tournament
Paul Kischkat 1k Germany Stuttgart First week, Weekend tournament, Second week
Jan Schillmöller 9k Germany First week
Chang Hsiaoyin 5d Chinese Taipei (Taiwan) TAIPEI Second week
Peng Zheng 1d France 31Pi First week, Weekend tournament, Second week
Iwan Fritsch 7k Germany GOE First week
Frederic Bouquet 6k France 38Gr First week, Weekend tournament
Marina Watabe 2d Japan First week
Klaus Wacker 9k Germany DO First week, Weekend tournament, Second week
Tim von Buenau 18k Germany First week, Weekend tournament
Michael Eifinger 5k Germany Mainz Weekend tournament
Shota Kurokawa 2d Japan First week
Stefan Kaitschick 5d Germany HH First week, Second week
Markus Kottke 3k Germany S Weekend tournament, Second week
Martin Ruzicka 4d Germany FR Weekend tournament
Diego Soligon 10k Germany Bonn First week, Weekend tournament, Second week
Robert Waschipky 1k Germany L First week
Chafiq Bantla 4d Germany Dinslaken First week, Weekend tournament, Second week
Nils Blarr 2d Germany F First week, Weekend tournament
Peter Zandveld 4d Netherlands amsterdam First week
Zoltan Fodi 3d Hungary Papa Weekend tournament
Raymond Georg Snatzke 3d Germany München First week, Weekend tournament, Second week
Grigorij Arsentjev 16k Russian Federation 77Mo First week, Weekend tournament, Second week
Hong Luo 2d Germany Augsburg First week, Weekend tournament
Kaoru Mori 2k Japan First week, Second week
Fabrice Chamot 9k Germany K Weekend tournament, Second week
Martin Häcker 10k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Andor Banvölgyi 15k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Kim Shakhov 5d Russian Federation 77Mo First week, Weekend tournament, Second week
Alessandro Pace 4d Italy Roma First week, Weekend tournament, Second week
Oleg Vasilev nn Russian Federation Second week
Stefan Richter 9k Germany L First week
Anna Pushkina nn Russian Federation
Khasan Khabibullin nn Russian Federation
Christoph Chmielowski 4k Germany KS First week
Pierpaolo Giuseppe Merola 5k Italy Roma First week, Weekend tournament, Second week
Dennis Fischer 9k Germany Ulm Weekend tournament
Rob Friederichs 6k Netherlands Betu First week
Satoshi Inagaki 7d Japan First week, Weekend tournament
Mobasher Anthony 30k France 67SE First week
Mobasher Iliyas 30k France 67SE First week
Laurent Richard 15k Belgium Liege First week
Kenji Tsujigaki 2k Japan Kyo First week, Weekend tournament, Second week
Thomas Apelt 5k Germany First week, Weekend tournament
Martin van Es 1d Netherlands heerlen Second week
Christina Klupsch 14k Germany Bonn Weekend tournament, Second week
Sven Cuyt 5k Belgium Leuv First week, Weekend tournament
Kasper Meerhof 1k Netherlands Utrecht Weekend tournament, Second week
Laura Pezzoli 17k Netherlands Gouda Weekend tournament, Second week
Ailian Zhang 4k France 67SE First week
Kasim Cinar 4k Germany HB First week, Weekend tournament, Second week
Aja Huang 5d United Kingdom Lndn
Diana Burzo 18k Romania BaMa First week, Weekend tournament
Sabine Sonnet 10k Switzerland Ber First week, Weekend tournament
Erik Ouchterlony 4d Sweden Linköping First week, Weekend tournament
Uwe Frischmuth 8k Germany HH First week, Second week
Feng Lu 3d China First week, Weekend tournament, Second week
Anton Chernykh 5d Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Vladimir Gorzhalcan 2d Russian Federation 78SP
Maiia Averina nn Russian Federation
Elvina Kalsberg 4d Russian Federation 78SP First week
Yuqiu Lu 3d China First week, Weekend tournament, Second week
Hans Huisman 10k Netherlands Sall Weekend tournament
Thomas Gerhards 30k Germany Trier First week
Yang Liu-Gerhards 30k Germany Trier First week
Moritz Arnhold 13k Germany J First week, Weekend tournament
Marco Magirius 4k Germany Hamburg Weekend tournament
Bin Ma 7d China xxxx First week
Vincent Godivier 2d France 69Ly First week, Weekend tournament
Simao Goncalves 2d Portugal Lis First week, Weekend tournament, Second week
Jonathan Glasow 16k Germany Second week
Jussi Seppinen 1k Finland OGP First week, Weekend tournament, Second week
Ziqian Zhang 2d China Weekend tournament
Yuan Fan 3d China Weekend tournament
Niklas Hoffmann 10k Germany BN Weekend tournament, Second week
Daan King 4k Netherlands none First week, Weekend tournament, Second week
David Osten 1k Germany B First week
Philippe Tranchida 4k Belgium Pant First week, Weekend tournament
Oscar Vazquez 5d Spain Nam First week, Weekend tournament, Second week
Larisa Popescu 1k Romania CSRB First week, Weekend tournament
Thomas Connor 3d Belgium Pant First week, Weekend tournament
Juliette Brault 13k Belgium Pant First week, Weekend tournament
Frederic Donzet 5d France 67SE First week, Second week
Jan Oosterwijk 1d Netherlands Heerlen Second week
Lova Wahlin 1d Sweden Stoc First week
Cornelia Irl 4k United States of America Bay Area First week, Second week
Andreas Hauenstein 2d United States of America Bay Area First week, Weekend tournament, Second week
Jean-charles Boudier 7k France 69Ly First week, Weekend tournament
Otto Harke 5k Germany MA First week, Weekend tournament, Second week
Thomas Maile 1k Germany S First week, Weekend tournament
Maxim Volkov nn Russian Federation
Michalowski Dirk 10k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Cameron Bloomer 6k United States of America Gotham Go Club
Merijn De Jong 3d Netherlands Utre First week
Stefano Giurin 10k Italy Rave First week, Weekend tournament, Second week
Bongju Ko 2d Republic of Korea xxxx First week, Weekend tournament, Second week
Malsoon Kim 2d Republic of Korea First week, Weekend tournament, Second week
Tingcho Lin 6d China First week
Peter Gebert 5k Germany FlascheLeer Berlin Weekend tournament
Andreas Ebert 7k Germany Leipzig First week, Weekend tournament, Second week
Carol Doyle 8k Ireland Dublin First week
Michael Plikk 1k Norway Oslo First week
Andrii Kravets 1p Ukraine First week, Weekend tournament
Sebastian Heuchler 3d Germany PB
Zhaonian Chen 7d United States of America First week, Weekend tournament, Second week
Rob van Zeijst 7d Netherlands Apeldoorn First week, Weekend tournament, Second week
Victor Damberg 2d Sweden Upps First week, Weekend tournament
Denis Puaud 6k France 31TO FR First week, Weekend tournament, Second week
Dmitrij Surin 6d Russian Federation 78SP First week, Weekend tournament
Grigorij Fionin 7d Russian Federation 78SP First week
Tanguy Le Calve 6d France 44Na First week, Weekend tournament
Jens Schulze 12k Germany DO First week
Larisa Gimadieva nn Russian Federation 16KZ
Mihaela Taranu 4k Romania Cluj First week
Csaba Mero 6d Hungary BuPe First week
Joschka Zimdars 1k Germany H First week, Weekend tournament, Second week
Artur Gimadiev 7k Russian Federation 16KZ First week, Weekend tournament, Second week
Dinar Asmuchametov 18k Russian Federation 16 казань First week, Weekend tournament, Second week
Boris Asmuchametov nn Russian Federation 16 казань
Artemij Pishchalnikov 2k Russian Federation 59So First week, Weekend tournament, Second week
Ruslan Tarasov 1k Russian Federation 16Kz First week, Weekend tournament, Second week
Luiza Khusainova nn Russian Federation 16KZ First week, Weekend tournament, Second week
Askar Khusainov 3k Russian Federation 16Kz First week, Weekend tournament, Second week
Dirk Mallezie 7k Belgium Gent First week, Weekend tournament
Katariina Sovanto 5k Finland
Steffen Kuchelmeister 10k Germany DA Weekend tournament
Volodymyr Kachanovskyi 7k Ukraine Rivn First week
Gerhard Schmid 1d Germany UL Second week
Martin Maciej 5k Germany Nordhausen Weekend tournament, Second week
Davide Bernardis 2k Italy Go Club Romagna Weekend tournament, Second week
Marta Bernardis 17k Italy Romagna Go Club Weekend tournament
Artem Tingaykin 2k Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Timofej Knjazev 7k Russian Federation 49Ma First week, Weekend tournament, Second week
Huib Olij 5k Netherlands Utre First week, Second week
Daniel Beckstein 18k Germany Second week
Jan Meisel 23k Germany
Pawel Morawiecki 1d Poland Kielce First week
Milena Bocle 2d France 92An First week, Weekend tournament
Boris Vasilev 12k Russian Federation Weekend tournament, Second week
Nataliya Vasileva nn Russian Federation Weekend tournament, Second week
Jerome Hubert 3d France 75Op Second week
Keiko Hubert 9k France 75Op Second week
Viktor Kocheganov 9k Russian Federation 52NN First week, Weekend tournament
Bo Qiu 4d China Weekend tournament
Kalli Balduin 5k Germany FlascheLeer Berlin First week, Weekend tournament, Second week
Dragos Bajenaru 6d Romania CSRB First week, Weekend tournament
Dmytro Bohatskyi 5d Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament
Andrej Kulkov 6d Russian Federation 16Kz First week, Second week
Ryan Carson 25k Australia
Jessica Rowley 25k Australia
Fabian Geil 5k Germany J Weekend tournament
Christoph Holzhaider 10k Austria Wien Weekend tournament
Eunchae Jeon 10k Republic of Korea First week
Gong Cheng 2d United Kingdom London City First week
Uljana Basova 17k Russian Federation 77Mo Weekend tournament, Second week
Kurebayashi Eiryu 5d Japan Meien dojo First week
Mikko Nevala 4d Finland OGP First week, Weekend tournament, Second week
Alexander Korf 3k Germany MZ First week, Weekend tournament, Second week
Zinaida Ostrovskaia 18k Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Olivier Dulac 5k France 38Gr First week, Weekend tournament
Marianne Diederen 2k Netherlands amsterdam Weekend tournament
Shukai Kirby Zhang 7k Germany F First week, Weekend tournament, Second week
Miles Zimo Zhang 22k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Dirk Fortmeier 13k Germany HI First week
Yukitaka Mizushima 1k Japan First week
Vesa Laatikainen 5d Finland eGo First week
Sari Kohonen 5k Finland eGo First week
Leo Schirmer 3k Germany Berlin Weekend tournament
Christian Chauvin 5k France Lisbon First week
Klaus Freudenberg nn Germany First week
Birgit Frai 9k Germany AM Weekend tournament, Second week
Harald Fuessl 15k Germany AM Weekend tournament, Second week
Mihailo Jacimovic 3d Serbia KGRa First week, Weekend tournament, Second week
Yixu Qiu 18k China Weekend tournament, Second week
Yannick Roehrich 3k Germany K First week, Weekend tournament
Karolina Slusarczyk 12k Poland Wars First week, Weekend tournament, Second week
Hakan Eryargi 3k Turkey Ist First week, Weekend tournament
Cabongo Weselmann 1d Germany First week, Second week
Andzhej Khafizov 2k Russian Federation 16Kz First week, Weekend tournament
Anahit Margaryan 15k Armenia Weekend tournament
Tymur Donets 19k Ukraine Weekend tournament
Eric Poelmann 2k Netherlands Hilv Weekend tournament
James Pinkerton 5d United States of America Washington Go Club First week, Second week
Gunnar Dickfeld 2d Germany F
Oleksandr Mangylov 4k Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Cliff Huang 4d Netherlands Eind First week, Weekend tournament, Second week
Alexandr Dinerstein 3p Russian Federation 16Kz First week
Donat Fueßl 7k Germany Second week
Enlai Wu 19k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Mats Meerbach 30k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Carsten Igel 14k Germany PB Weekend tournament, Second week
Runtao Zhou 4d China shanghai First week
Owen Voornhout 19k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Quinten Voornhout 18k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Lukas Kulick 13k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Felix Roller 13k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Justin Dzioba 15k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Dominik Singh 28k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Nils Krüger 17k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Emma Krüger 30k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Louis Nowak 28k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Loic Lefebvre 1k France 38Gr First week, Weekend tournament
Eiichi Hizen 1k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Gabriel Mercier 3d Belgium LLN First week, Weekend tournament
Ilkka Sovanto 3d Finland OGP First week, Second week
Hermann Sonntag 6k Germany L Weekend tournament
Jae Hyun Lee 5k Republic of Korea First week
Wenfeng Liang 9k Germany DD Weekend tournament
Marie Salzmann 20k Germany Weekend tournament
Joschka Kuebler 10k Germany HH First week, Weekend tournament, Second week
Max Leon Bahs 14k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Joschka Kübler 10k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Enno Mombächer 18k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Simeon Höller 19k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Peng Yong 2d China First week, Weekend tournament, Second week
Anders Kierulf 3d United States of America Salt Lake City First week, Weekend tournament, Second week
Cristian Pop 7d Romania CSRB First week, Weekend tournament, Second week
Ivo Tonkes 3k Netherlands groningen First week, Weekend tournament, Second week
Nico Stephan 1d Germany Rabu Friedrichshagen Second week
Erik van der Werf 1d Netherlands Eindhoven First week, Weekend tournament, Second week
Andreas Goetzfried 4d Luxembourg Lux First week, Weekend tournament, Second week
Adrian Zentara 10k Germany Rabu Friedrichshagen Second week
Luc Vannier 2k France Toulouse First week, Second week
Martin Ruhland 18k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Sascha Germer 17k Germany First week, Weekend tournament, Second week
François Van Walleghem 4k Switzerland Ko Go Club First week, Weekend tournament, Second week
Mikko Rannikko 8k Finland Teng Weekend tournament
Frenk Arnold 1k Netherlands Gron First week, Second week
Dick Riedeman 3d Netherlands First week, Weekend tournament
Emil Riedeman 9k Netherlands First week, Weekend tournament
Marcel Riedeman 8k Netherlands First week, Weekend tournament
Gulya Ganeeva 8k Netherlands First week, Weekend tournament
Guido Merk 6k Germany HH First week, Weekend tournament, Second week
Julien Renaud 2d France 92Co First week, Weekend tournament, Second week
Linh Le 1d Viet Nam Second week
Kew Chien Chong 3d Malaysia - Second week
Steve De Clercq 4k Belgium Antwerp Go Club First week
Chen Li 9d China First week, Weekend tournament, Second week
Marie Wehmeier 20k Germany BI Weekend tournament, Second week
Judit Bovizne-Detre 12k Hungary Szfv First week, Weekend tournament, Second week
Laszlo Boviz 5k Hungary Szfv First week, Weekend tournament, Second week
Katsusuke Harada 2d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Karel Svec 2k Czech Republic MOlo First week, Weekend tournament
Joerg Sander 14k Germany Celle Weekend tournament
Louise Roullier 4k France 92Le Weekend tournament, Second week
Moritz Keilmann 2d Germany BO First week, Weekend tournament, Second week
Tom Bradbury 9k United Kingdom CHuS First week, Weekend tournament
Szymon Bryniak 8k Poland Wars First week, Weekend tournament, Second week
Renate Weigmann nn Germany
Roland Maciej 4k Germany Würzburg Weekend tournament, Second week
Thomas Weickert 4k Germany KA Weekend tournament
Jim Wilenius 4k Sweden Stoc First week
Thomas White 12k Germany Weekend tournament
Guy Dusausoy 3k Belgium Pant Second week
Tashi Walde 3d Germany BN First week, Weekend tournament
Ruediger Naeve 1d Germany HB First week, Weekend tournament, Second week
Makoto Nakamura 4d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Hisako Nakamura 17k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Michael Petukhov 7k Israel First week, Weekend tournament, Second week
Alexander Sprung 4k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Michael Winkler 2d Austria Go7 First week, Weekend tournament, Second week
Junwon Choi 6d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Kwanghun Kim 6d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Kyusang Song 3d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Chiseon Park 7d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Byoungnam Son 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Minsuk Chung 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Jinwoo Lee 5k Republic of Korea First week, Weekend tournament
Hyunsoon Kim 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Youngsoon Kim 2d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Moonjin Park 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Jungae Oh 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Kyung ja Yoo 1d Republic of Korea First week, Weekend tournament
Fujikazu Sakai 2d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Kazumi Kondo 3k Japan Kirishima First week, Second week
Heiko Schaefer 3k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Remi Lesaffre 10k France 59Li First week, Weekend tournament, Second week
Oleksandr Kukharuk 16k Ukraine Liub First week
Karin Bokelmann 5k Germany STG First week, Second week
David Zacek 8k Czech Republic APra First week
Leon Groenemeijer 5k Netherlands Amsterdam Weekend tournament, Second week
Thomas Danel 5d France 59Li First week, Weekend tournament, Second week
Roland Beugnet 11k France Lille First week, Weekend tournament, Second week
Florian Paneff 3k Germany BI Weekend tournament, Second week
Claudia Gassenmeier 5k Germany D First week, Weekend tournament, Second week
Matias Pankoke 4d Germany OL First week, Weekend tournament, Second week
Christian Mascher 8k Germany DO First week, Weekend tournament
Alena Scholz 19k Germany HAL First week, Second week
Fumiomi Ezoe 1d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Rasmus Stene 6k Norway Tron First week, Weekend tournament, Second week
Ingo Stein 7k Germany EMD First week, Weekend tournament
Stefan Brose 8k Germany Herford Weekend tournament, Second week
Michal Timko 2d Czech Republic APWS Weekend tournament, Second week
Martin Podpera nn Czech Republic APWS
Will Lockhart 4d United States of America First week
Cole Pruitt 1d United States of America First week
Oluwaseyi James Babalola nn Nigeria First week, Weekend tournament, Second week
Elian Ioan Grigoriu 3d Romania Galt First week, Weekend tournament, Second week
Mathias Weber 11k Germany HAL First week, Weekend tournament, Second week
Thibault Gauthier 3d France Dijon First week, Weekend tournament, Second week
Dirk Ehrenberg 7k Germany Siegburg Weekend tournament
Michael Zimmer 9k Germany EMD First week, Weekend tournament
Bruno Nitsch 9k Germany EMD First week, Weekend tournament
Jakob Tu 12k Germany B First week, Weekend tournament
Theo Come 2d France 29BR First week, Weekend tournament, Second week
Anis Cherif 6k Germany M First week, Weekend tournament
Yao Shen 3d China Shan First week, Weekend tournament
Samuel Akolade George 1k Nigeria First week, Second week
Kolade James OJO 1k Nigeria First week, Second week
Peter Dijkema 1k Netherlands Amsterdam
Naoto Kadotani 1k Japan First week
Stefan Leon 1d Germany Potsdam First week, Weekend tournament, Second week
John Isak Villanger 4k Norway Tron First week, Weekend tournament, Second week
Jun Tarumi 4d Germany DA Weekend tournament, Second week
Raphael Tron 17k Germany BI Weekend tournament, Second week
TianQi Chen 10k China First week, Weekend tournament, Second week
Dominik Bővíz 6d Hungary MGE First week, Weekend tournament, Second week
Sigurd Hofsmo Jakobsen 6k Norway Tron First week, Weekend tournament, Second week
Adegbenga Lekan Onakomaya nn Nigeria First week, Weekend tournament, Second week
Timo Weigelt 1d Germany BI Weekend tournament, Second week
Christian Moldovan 1d Germany E First week, Weekend tournament, Second week
Simon Hefner 1k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Katja Gutscher 8k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Chris Volk 1k Germany First week, Weekend tournament
Chu Lu 5d China Stuttgart First week, Weekend tournament
Tim Unverzagt 16k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Sven Stalinski 15k Germany B First week
Felicia Stalinski 30k Germany B First week
Viktor Stalinski 30k Germany B
Ralph Glass 3k Germany Augsburg Second week
Lexiang Sun 8k France 75Op Weekend tournament, Second week
Jyrgen Gysson 7k Estonia Tart Second week
Oliver Golly 4k Germany F Weekend tournament
Reino Aavikko 4k Sweden Gote First week, Weekend tournament
Robin Nilsson 1d Sweden Gothenburg First week, Second week
Gerold Nicolasen 11k Netherlands Utre First week, Weekend tournament
Khanh Binh Do 5d Viet Nam DA NANG First week, Weekend tournament, Second week
Phuoc Trung Nguyen 9k Viet Nam VIET NAM
Iku Matsumoto nn Japan Second week
Jan Willemson 5k Estonia Tart Second week
Catherine Devouassoux nn France
Fleur Devouassoux nn France 73ch
Thomas Brückmann 5k Germany A Second week
Elian Ioan Grigoriu 4d Romania Galt First week, Weekend tournament, Second week
Joost Vannieuwenhuyse 2k Belgium Antw First week, Weekend tournament
Sangwon Lee 3k Republic of Korea No club. First week, Weekend tournament, Second week
Qi Chen 5d China First week, Second week
Gerard Piket 17k Germany First week, Weekend tournament
Elli Fischer 15k Germany P Weekend tournament
Michael Konold nn Germany Second week
Daniel an der Brügge 3k Germany Aachen Weekend tournament
Johannes Walka 3d Germany Stuttgart First week, Weekend tournament, Second week
Roel Van Nyen 3k Belgium Antwerpen First week, Weekend tournament
Ludger Bechler 6k Germany GE First week, Weekend tournament, Second week
Mathias Weber 11k Germany HAL First week, Weekend tournament, Second week
Shinju Oku 4k Japan Second week
Kaju Oku 10k Japan Second week
Stanislav Miljutin 2k Russian Federation 74Ch First week, Weekend tournament, Second week
Gabriella Su 5d United States of America Feng Yun Go School First week, Second week
Bucco van den Berg 4k Netherlands Groningen First week, Weekend tournament, Second week
Hai Dang Kieu 3d Viet Nam HNG First week
Ryley Jackson 5k Australia Second week
Shinya Oku 2d Japan Second week
Krzysztof Szymczyk 6k Poland Opole First week, Weekend tournament, Second week
Sebastian Ulrich 1d Germany DA First week, Second week
Philipp Neubert 8k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Jouni Valkonen 1d Finland Haya First week, Weekend tournament, Second week
Robert Aahs 1d Sweden Karl First week
Kim Johansson 2d Sweden Falu First week, Weekend tournament
Takamasa Sanada 6k Japan Kans First week
Fumi Sanada 14k Japan Kans First week
Toshimitsu Tsukamoto 6d Japan First week
Xinyun Li 20k Luxembourg Luxe First week, Weekend tournament, Second week
Domenico Spadavecchia 5k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Manuel Jacobsen 1k Germany Hamburg First week, Weekend tournament, Second week
Frederik Raumann 2d Germany D Weekend tournament, Second week
Yucheng Xu 1k China Weekend tournament
Andreas Urban 3k Germany Berlin First week, Weekend tournament, Second week
Tadao Shoji 4d Japan First week
Mehmet Emin Barsbey 1d Turkey İstanbul First week, Weekend tournament, Second week
Akihiko Ota 2d Japan First week
Hans Kostka 1k Germany M First week
Julia Seres 2d Hungary Fot First week, Weekend tournament
Atsuko Okawa 8k Japan First week
Michyo Furuyama 8k Japan First week
Thomas Jaspers 13k Germany codecentric Weekend tournament
Zhao Xiaoou 5d China First week, Weekend tournament, Second week
Michal Parusinski 15k France First week
Thomas Ludwig 1d Germany M Weekend tournament
Lea Gerhards 30k Germany TR Weekend tournament
Carsten Kraus 6k Germany Pforzheim Weekend tournament, Second week
Hans-Christian Wohlfarth 4d Germany Berlin
Daniel Tosetto 3k France 66Pe First week
Lukas Wandelt 3k Germany OL First week, Weekend tournament, Second week
Taiki Nakamura 2k Japan First week, Weekend tournament
Denis Shalnev 15k Russian Federation Sente First week, Weekend tournament, Second week
Virzhinia Shalneva 1d Russian Federation Sente First week, Weekend tournament, Second week
Svjatoslav Shalnev 16k Russian Federation Sente First week, Weekend tournament, Second week
Ion Dobrescu 2d Romania CSRB Second week
Muomah Ferdinard 1d Nigeria Weekend tournament
Lucian Corlan 5d Romania CSRB First week, Second week
Thomas Schmid 2d Germany S Weekend tournament
Yuliana Solodukho nn Russian Federation
Andrii Pylypchuk 3k Ukraine Rivn First week, Weekend tournament, Second week
Dinh Duc Nguyen 1d Viet Nam HO CHI MINH First week
Thi Hong Anh Nguyen 3d Viet Nam HO CHI MINH First week, Weekend tournament, Second week
Van Hai Nguyen 30k Viet Nam
Thao Nguyen nn Viet Nam
Florian Borchers 5k Germany S First week, Weekend tournament, Second week
Akira Tamura 3d Australia First week, Second week
Kiyo Tamura 17k Australia First week, Second week
Jakob Schmidt 1d Germany MR First week
Martin Sattelkau 4k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Antoine Fenech 5d France 67SE First week, Weekend tournament
Viktor Lin 6d Austria Go7 First week, Weekend tournament, Second week
Gunnar Maerz nn Germany Berlin
Toru Imamura-Cornuejols 4d France 38Gr First week, Weekend tournament, Second week
Dominique Cornuejols 1d France 38Gr First week, Weekend tournament, Second week
Ilya Shikshin 1p Russian Federation 16Kz First week
Susumu Sawada 3d Japan Sagamihara First week, Weekend tournament, Second week
Tran Luong-Thanh 9k Germany J Weekend tournament
Joachim Neumann 6k Spain La Pedra First week, Weekend tournament, Second week
Kris Boyen 5k Belgium Leuven First week, Weekend tournament, Second week
Filip Tokarski 10k Poland Wars First week, Weekend tournament, Second week
Hendrik Reinke 3k Germany ER First week, Weekend tournament, Second week
MyungSoon Jung 20k Republic of Korea HH
Lars Gehrke 4k Germany DO Second week
Zion Kim 17k Republic of Korea Second week
Thomas Haack 7k Germany FL First week
Alexander Marx 7k Germany L Weekend tournament
Peter Neubauer 1d Austria Go7 Second week
Falk Heuer 1d Germany OS Weekend tournament, Second week
Keiko Akaike 3k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Taeko Nara 5k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Masako Miyama 11k Japan First week, Second week
Tobias Langlotz 10k Germany Jena First week, Weekend tournament, Second week
Marek Minias 5k Poland Lodz Weekend tournament
Martin Hofmann 4k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Maurice Wohabi 1d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Dorothee Fischer 18k Germany CLZ First week, Weekend tournament
Eunjin Cho 6d Republic of Korea Muongji University First week, Weekend tournament, Second week
Steven Foulon 4k Belgium Leuven First week
Vladimir Batraev 3d Russian Federation 77Mo First week, Weekend tournament, Second week
Vladimir Danek 5d Czech Republic APra First week
Diana Blaszczyk 3k Poland Wroclaw First week, Weekend tournament, Second week
Nhat Minh Vo 4d Viet Nam HOCHIMINH First week, Weekend tournament, Second week
Thi Dan Ha 10k Viet Nam HO CHI MINH
Duy Minh Vo 3d Viet Nam HO CHI MINH First week, Weekend tournament, Second week
Ha Duc Minh Vo 2k Viet Nam HO CHI MINH First week, Weekend tournament, Second week
Mai Duy Le 5d Viet Nam HO CHI MINH First week, Weekend tournament, Second week
Thi Tam Anh Nguyen 3d Viet Nam HO CHI MINH First week, Weekend tournament
Nika Petrashevska 5k Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament, Second week
Philipp Lindner 2d Germany MUER Weekend tournament, Second week
Ihor Mukha 9k Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament, Second week
Kateryna Andriienkova 20k Ukraine Khmelnytskyi First week, Weekend tournament, Second week
Kibong Lee 7d Republic of Korea First week, Weekend tournament, Second week
Daniel Krause 1d Germany B First week, Weekend tournament
Milan Jadron 1d Slovakia Bratislava First week, Weekend tournament, Second week
Bernd Sambale 2d Germany L First week, Weekend tournament, Second week
Olaf Teschke 1k Germany Weekend tournament
John Rogers 18k United Kingdom Cardiff First week, Weekend tournament, Second week
Robert Bugaj 8k Poland Wars First week, Weekend tournament
Joanna Bugaj 12k Poland Wars First week, Weekend tournament
Antoni Bugaj 9k Poland Pias First week, Weekend tournament
Flavien Aubelle 1d Switzerland Ishi First week
Zofia Bugaj 25k Poland Pias First week, Weekend tournament
Gerd Mex 1d Germany Göttingen First week, Weekend tournament, Second week
Wiebke Juergens 11k Germany HH First week, Weekend tournament
Elizaveta Udilova 29k Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Oleg Gavrilov 4k Russian Federation SPb First week, Weekend tournament
Hennie Groot Lipman 2d Netherlands Nijmegen First week
Natalia Kovaleva 5d Russian Federation 74Ch
Daniel Krause 1d Germany B First week
Maximilian Trompetter 6k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Julien Maltere 2k France 75Al First week, Weekend tournament, Second week
Lenka Dankova 5k Czech Republic APra First week, Weekend tournament
Alfred Effenberg 2k Austria Wien First week, Weekend tournament, Second week
Jord de Jong 1d Netherlands Gron First week, Weekend tournament, Second week
Matthias Butz 7k Germany H First week, Weekend tournament
Tatsuo Kanazashi 4d Japan xxxx Weekend tournament
Claus-Martin Heyer 1d Germany Bielefeld Weekend tournament
Haohan Li 4d France 17Ro First week, Weekend tournament, Second week
Mieko Takeuchi 10k Japan First week, Second week
Pham Minh Quang 4d Viet Nam Hanoi Baduk Club Second week
Andrzej Kozlowski 8k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Olivia Kozlowska 20k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Magdalena Węgiel 7k Poland First week, Weekend tournament, Second week
Arved Pittner 3d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Thomas Pittner 1k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Arwen Pittner 18k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Szymon Polanski 17k Germany Erding First week, Weekend tournament, Second week
Magdalena Polanska 13k Germany ED First week, Weekend tournament, Second week
Dariusz Polanski 10k Germany Strzyżów First week, Weekend tournament, Second week
Lena Pittner 30k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Dietmar Moesken 6k Germany Magdeburg Weekend tournament
Yu-Kai Law 2d Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Jörg Lindhorst 8k Germany jena First week, Second week
Richard Haas 1k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Dusan Mitic 6d Serbia UGK Student Nis First week, Weekend tournament, Second week
Nikola Mitic 6d Serbia NiSt First week, Weekend tournament, Second week
Rob Begnett 20k United Kingdom First week, Weekend tournament, Second week
Shende Tao 3k Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Jonathan Steinbuch 4k Germany OS Weekend tournament, Second week
Jan Christian Meyer 6k Germany Hannover First week, Weekend tournament
Klaus Fluegge 3k Germany ED Weekend tournament, Second week
Mykhailo Kachanovskyi 3d Ukraine Rivn First week, Weekend tournament
Geert Groenen 6d Netherlands DHaa First week, Second week
Charlotte Scriba 10k Germany First week, Second week
Marcel Van Herck 6k Belgium Antwerpen First week, Weekend tournament
Martin Li 4d Sweden Borl First week, Weekend tournament
Liya Sang 6k Sweden Borl First week, Weekend tournament
Stephane Thao 5k France 06Pe First week, Weekend tournament, Second week
Conny Pohle 6k Germany CLZ First week, Weekend tournament
Stephen Martindale 5k South Africa CTo First week, Weekend tournament, Second week
Erich Conradi 4k Germany Hamburg First week, Weekend tournament
Mateusz Surma 1p Poland Dzimierz First week, Weekend tournament, Second week
Da Pang 1k China Second week
Gleb Cherepanov 5k Russian Federation Novosibirsk First week, Weekend tournament, Second week
Thorsten Mueller 13k Germany Dortmund First week, Weekend tournament, Second week
Guzel Sharafeeva 2d Russian Federation KZ First week, Weekend tournament, Second week
Artem Khabibullin 20k Russian Federation Kazan First week, Weekend tournament
Diana Khabibullina 17k Russian Federation 16Kz First week, Weekend tournament
Jakov Galunov 1d Israel Hai First week, Weekend tournament, Second week
Lev Pak 9k Germany H First week, Weekend tournament, Second week
André Weiher 7k Germany Stralsund First week, Weekend tournament, Second week
Dmytro Turovskyi 13k Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament, Second week
Yuliia Krotovych 7k Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament, Second week
Andreas Drost 4d Netherlands Leiden First week, Second week
Marcin Majka 3d Poland Wroc First week, Weekend tournament, Second week
Valentin Likosar 9k Slovenia Krnj Weekend tournament
Martina Maerz 5k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Holger Maerz 1k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Kirsten Grimm 2k Germany Freiburg First week, Second week
Jonas Welticke 6d Germany BN First week, Weekend tournament, Second week
Rui Liu 4d China Second week
Myungjee Jung 14k Germany OS Weekend tournament, Second week
Thomas Brucksch 2k Germany Siegburg Weekend tournament, Second week
Ingo Severing 2k Germany KI First week, Second week
Lynn Severing 9k Germany KI First week, Second week
Fenja Severing 9k Germany KI Second week
Frauke Caliebe 13k Germany KI First week
Christian Anderson 5k Austria Go7 First week, Weekend tournament, Second week
Elisabeth Anderson 8k Austria Go7 First week, Weekend tournament, Second week
Pavol Lisy 1p Slovakia Vital Point First week, Weekend tournament, Second week
Christoph Naumann 1d Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Robert Gorbunov 4k Russian Federation 63To First week, Weekend tournament, Second week
Julien Wautelet 5k Belgium Andenne Weekend tournament
Zoltan Domonkos 13k Czech Republic Go Klub Opava Second week
Steve Hertecant 5k Belgium Antwerp First week, Weekend tournament
DoHyup Kim 7d Republic of Korea First week, Weekend tournament, Second week
Ali Jabarin 1p Israel TAv First week, Weekend tournament, Second week
Marika Dubiel 2d Netherlands Amvn First week, Weekend tournament, Second week
Shigeru Kurita 5d Japan Toky First week, Weekend tournament, Second week
Martin Horatschek 8k Germany J First week, Weekend tournament, Second week
Roel van Kollem 2k Netherlands Amst Second week
Lars-Olaf Gatz 1d Germany Strausberg First week, Second week
Leonhard Gatz 30k Germany Strausberg First week
Simone Waelde 3k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Yin Xu 6d China B First week, Weekend tournament, Second week
Peter Malmquist 2k Sweden Her First week, Weekend tournament
Kamila Samajova 1d Czech Republic TOst Weekend tournament, Second week
Anton Boreiko 1d Ukraine Sumy First week, Weekend tournament, Second week
Fabien Lips 4d France 75Al First week, Weekend tournament, Second week
Axel Limbach 1k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Yvonne Limbach 4k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Vincent Quoilin 2k Belgium Liege First week, Weekend tournament
Dan Li 3k Sweden Gothenburg First week, Weekend tournament
Andrey Arsentyev 12k Russian Federation Leader First week, Weekend tournament, Second week
Egor Arsentyev 1d Russian Federation Leader First week, Weekend tournament, Second week
Kirsten Hartmann 1k Germany Bonn First week, Weekend tournament, Second week
Helmut Weber 2d Germany Bonn First week, Weekend tournament, Second week
Jonas Fincke 4d Germany M First week, Weekend tournament
Hanna Stein 15k Germany KA Weekend tournament, Second week
Barbara Knauf 3d Germany K First week, Second week
Joel Barrett 9k United Kingdom Manchester Weekend tournament
Vadym Bohdanovych 5k Ukraine Kyiv First week, Weekend tournament, Second week
Johannes Obenaus 6d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Zacharias Fisches 1d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Michael Drewitz 2k Germany HH First week, Weekend tournament
Zoran Mutabzija 2d Croatia Zagr Weekend tournament
Fynn Bachmann 2d Germany HD First week, Weekend tournament, Second week
David Seibt 4d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Kim Ouweleen 4d Netherlands Amst First week, Weekend tournament
Justyna Kleczar 2k Netherlands Amst First week, Weekend tournament
Georg Kaczmarek 2k Germany RE Weekend tournament, Second week
Tanja Tepper 7k Germany RE Weekend tournament, Second week
Riina Arffman 11k Finland YliG First week, Second week
Volker Stuhr 5k Germany Berlin First week, Weekend tournament, Second week
Karl Heinz Sarges 6k Germany Siegen First week, Weekend tournament, Second week
Pal Harald Sannes 3d Norway Oslo First week, Weekend tournament, Second week
Marieke Overbeek 3k Netherlands - First week, Second week
Mikko Siukola 4d Finland YliG First week, Weekend tournament, Second week
Malte Schulz 6k Germany OL First week, Weekend tournament, Second week
Arnaud Knippel 1d France 76Ro First week
Lukas Kraemer 6d Germany BN First week, Weekend tournament, Second week
Rüdiger Stoll 1k Germany Leipzig Weekend tournament
Tuomo Salo 3d Finland eGo Second week
Aura Salo 7k Finland eGo First week
Hartmut Kehmann 1k Germany Bremen First week, Second week
Gerard Nederveen 2d Netherlands First week, Weekend tournament, Second week
Malte Weiss 3d Germany DO First week, Weekend tournament, Second week
Arne Weiss 4k Germany DO First week, Weekend tournament, Second week
Yikuan Chen 10k Switzerland Zuri First week, Weekend tournament
Laurent Heiser 6d Luxembourg Luxembourg First week, Second week
Hao-Jiang Zou 4d Luxembourg Luxembourg
Tom Winkler 9k Germany Karlsruhe Weekend tournament, Second week
Ines Seitz 20k Germany Karlsruhe Weekend tournament, Second week
Kai Finke 5k Germany Bremen Weekend tournament, Second week
Carlo Metta 3d Italy Pisa First week, Weekend tournament, Second week
Andrea Papini 9k Italy Pisa Weekend tournament, Second week
Reijer van der Zande 4k Netherlands Groningen First week, Second week
Markus Richert 4k Germany IL First week, Weekend tournament, Second week
Vojtech Vasa 4k Czech Republic APmG First week, Weekend tournament, Second week
Dita Vasova 4k Czech Republic APmG First week, Weekend tournament, Second week
Joost van Ulsen 3k Netherlands Sall First week, Second week
Uwe Hadlich 1k Germany B Weekend tournament
Henk Mourik 2k Netherlands Amstelveen First week, Weekend tournament
Jonas Kapitzke 5k Germany DA First week, Second week
Norbert Neumann 1d Germany BHB First week, Weekend tournament
Yuwen Hu 4d China LonC Weekend tournament
Shinko Utaka 10k Japan First week
Kiyoshi Utaka 1d Japan First week
Juuso Koivunen 1k Finland TENG Weekend tournament
Ulf von Hassel 6k Germany Weekend tournament
Victor Schneider 6k Belgium pantin First week, Weekend tournament, Second week
Vladan Pecha 4k Czech Republic Frydek-Mistek Weekend tournament
Tomas Pecha 11k Czech Republic Frydek-Mistek Weekend tournament
Takao Yoshida 5d Japan tokyo Second week
Soeren Magerkort 13k Germany KS First week, Weekend tournament, Second week
Nanko van Egmond 3k Netherlands Amsterdam First week, Weekend tournament, Second week
Martin Stiassny 3k Europe Leks
Jaap K Blom 3k Netherlands Leid First week, Second week
Timur Sankin 6d Russian Federation Leader First week
Guozheng Zhao 17k China First week, Weekend tournament
Petr Cafourek 11k Czech Republic APmG First week, Weekend tournament, Second week
Heidrun Ohlenbusch-Schulz 16k Germany Oldenburg First week, Weekend tournament, Second week
Wulf Kunisch 2k Germany Hannover go club First week, Second week
Lukas Podpera 7d Czech Republic APWS First week, Weekend tournament
Barbara Reichwein 16k Germany DO First week, Weekend tournament
Yi-Feng Huang 5d Chinese Taipei (Taiwan) Taiwan First week, Weekend tournament, Second week
Naomi Bensel 7k Germany DT First week, Weekend tournament, Second week
Per Kannengießer 3d Germany Igoist Berlin First week, Weekend tournament
Bart Vergouwe 6k Netherlands Delf First week, Weekend tournament, Second week
Corina Aßmann 9k Germany Chemnitz First week, Weekend tournament, Second week
Tarik Cinal 1d Germany M First week, Weekend tournament, Second week
Manuel Hoff 3k Germany DT First week, Second week
Kurt Paar 4k Austria First week, Weekend tournament, Second week
Takeshi Mochida 1d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Minoru Uchida 2d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Masanao Sugime 2d Japan Obihiro First week, Weekend tournament, Second week
Claude Lamaziere 2k France First week, Second week
Robert Jasiek 5d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Hanno Lamp 7k Germany KI First week, Weekend tournament
Klaas Wijnsma 12k Netherlands Sall First week, Weekend tournament, Second week
Laurens Teirlinck 5k Belgium Pantin First week, Weekend tournament, Second week
Daniela Trinks 3d Germany Myongji Uni First week, Weekend tournament
Anastasia Ermakova 15k Ukraine Kyiv First week
Frank Tawussi 6k Germany H Weekend tournament
Jana Hricova 3k Czech Republic APmG First week, Weekend tournament, Second week
Ger de Groot 1d Netherlands DHaa First week, Weekend tournament, Second week
Hiroko de Groot-Suzuki 20k Netherlands DHaa First week, Weekend tournament, Second week
Yuki de Groot 4k Netherlands Rijs First week, Weekend tournament, Second week
Aya de Groot 20k Netherlands DHaa First week, Weekend tournament, Second week
Armin Astl 1d Germany Mag Weekend tournament
Vanessa Thörner 5k Germany GT First week, Weekend tournament, Second week
Yifei Chen 17k Switzerland First week, Weekend tournament
Viktor Zilberberg 1k Russian Federation 52NN First week, Weekend tournament, Second week
Uwe Richter 3k Germany FT First week, Second week
Nicole de Beer 6k Netherlands Eind Weekend tournament
Ngoc-Chi Banh 8k Germany PB
Pascal Mueller 3d Germany DA
Sarah Tegtmeier 6k Germany AC First week, Weekend tournament, Second week
Jorik Mandemaker 2d Netherlands Nijm First week, Second week
Soeren Ohlenbusch 3d Denmark OGK First week, Weekend tournament, Second week
Christina Schramm 17k Germany KI First week, Weekend tournament, Second week
Paul de Waal 1k Netherlands Utrecht First week, Weekend tournament
Finn Jensen 1d Denmark OGK First week, Second week
Birgit Ohlenbusch 2k Germany KI First week, Second week
Martin Bussas 4k Germany KS First week
Frank Heinicke 5k Germany L First week, Weekend tournament, Second week
Klaus Petri 3d Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Janosch Petri 30k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Birgit Petri 5k Germany DA First week, Weekend tournament, Second week
Lorenz Trippel 1d Switzerland Zur First week, Weekend tournament
Han Ellenbroek 5k Netherlands Utre First week
Casjen Quathamer 1k Germany KS First week, Weekend tournament, Second week
Janntje Quathamer 8k Germany KS First week, Weekend tournament, Second week
Frank Quathamer 8k Germany KS First week, Weekend tournament, Second week
Marieke Landolt 13k Netherlands - First week, Weekend tournament
Albert Fenech 2k France Strasbourg First week
Liqun Liu 7d United States of America First week, Weekend tournament, Second week
Rainer Hensel 1k Germany BN Weekend tournament
Christiane Hensel 18k Germany BN Weekend tournament
Anton Grzeschniok 2d Germany F First week, Weekend tournament, Second week
Emilia Stalinski 6k Germany B First week
James Sedgwick 5d Canada Lawrence Park Go Club First week, Second week
Owen Sedgwick 12k Canada Lawrence Park Go club First week, Second week
Alice Sedgwick 12k Canada Lawrence Park Go club First week, Second week
Veronika Keras 18k Canada Lawrence Park Go club First week, Second week
Dragos Minjina 6k Romania csrb First week, Weekend tournament
Yaeko Izaki 1d Japan Kyoto First week, Weekend tournament, Second week
Masao Izaki 1d Japan kyoto First week, Weekend tournament, Second week
Henri Gauthier 1d France dijon First week, Weekend tournament, Second week
Kuniaki Miyajima 1d Japan kyoto First week, Weekend tournament, Second week
Sven-Olaf Ipsen 2d Germany Hamburg First week
Beate Ipsen 16k Germany Hamburg First week
David Göbel 15k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Sebastian Berghoff 2d Germany HH First week, Second week
Masanori Tanaka 6d Japan First week, Weekend tournament, Second week
Hans-Klaus Koch 20k Germany ER First week, Weekend tournament, Second week
Jeroen Landolt 1k Netherlands Hilv First week, Weekend tournament
Carola Landolt 7k Netherlands Hilv First week, Weekend tournament
Marie Jemine 1k Belgium Liege Weekend tournament
Vincent Lochen 5k Belgium Liege Weekend tournament
Erik Schweitzer 4k Germany W First week, Weekend tournament
Meggie Grieger 20k Germany Kassel First week, Weekend tournament, Second week
Jan Adamek 16k Czech Republic TFMi First week, Weekend tournament, Second week
Finn Norgaard 9k Denmark Odense Go Klub First week, Weekend tournament, Second week
Daniel Borgwardt 7k Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Liang Tian 4d Germany KA First week
Bernd Wolter 4d Germany Berlin First week, Weekend tournament
Seong-Jin Kim 7d Republic of Korea B First week, Weekend tournament, Second week
Wilhelm Buehler 25k Germany Karlsruhe
Cornel Burzo 6d Romania BaMa First week, Weekend tournament
Kjeld Petersen 1k Denmark SGK First week
Isamu Oka 3k Italy Pisa Second week
Hideki Kondo 7k Italy Fire Second week
Mike Cockburn 1k United Kingdom First week, Second week
Pei Zhao 6d Germany
Christophe Malavasi 3k France First week, Second week
Valentine Malavasi 30k France First week, Second week
Oceane Malavasi 30k France
Seiji Gomi 5d Japan First week, Weekend tournament
Max Gronau 1d Germany Darmstadt First week, Second week
Jens Neumann 11k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Feiyang Chen 2d Germany Frankfurt First week, Weekend tournament, Second week
Bettina Kullik 11k Germany SN First week, Weekend tournament, Second week
Thierry Defer 16k Czech Republic Brno First week
Leon Defer 6k Czech Republic Brno First week, Weekend tournament
Tristan Defer 2k Czech Republic Brno First week, Weekend tournament
Christian Zak 6k Germany First week
Annegreet Draaisma nn Netherlands
Gerry Gavigan 10k United Kingdom WLON First week, Weekend tournament, Second week
Andre Staedtler 4d Germany Jena First week, Weekend tournament, Second week
Stanislaw Frejlak 6d Poland Wars First week, Weekend tournament, Second week
Rolf Bensel 3k Germany DT First week, Weekend tournament, Second week
Stefan Reiser 3k Switzerland Bern First week, Second week
Pekka Lajunen 3d Finland HGK First week, Weekend tournament, Second week
Jan Praus 5k Czech Republic APmG First week, Weekend tournament, Second week
Niels Schomberg 2d Germany MEE First week, Weekend tournament, Second week
Jean-Yves Papazoglou 9k France Go Seigen Toulouse First week, Weekend tournament
Anežka Bukovská 4k Czech Republic PromoGo First week, Weekend tournament, Second week
Emma Stellwag 5k Germany DA First week, Second week
Nicolas Herubel 5k France 64Pa First week, Second week
Irek Wegiel 4k Poland Warszawa First week, Weekend tournament
Martin Finke 4k Netherlands Utrecht First week
Teruo Imiya 3k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Susumu Uesaka 2d Japan Tsudanuma Weekend tournament, Second week
YoungSam Kim 7d Republic of Korea First week, Weekend tournament, Second week
Kiyoshi Sekiguchi 2d Japan Yoko First week, Weekend tournament
Maurizio Parton 5k Italy Pisa First week, Weekend tournament
Artem Kachanovskyi 1p Ukraine Rivn First week, Second week
Christopher Kacwin 4d Germany BN First week, Weekend tournament, Second week
Wolfgang Classen 12k Germany HF First week, Weekend tournament, Second week
Rudi Verhagen 4d Netherlands Ensc First week, Second week
Desiree Muehl 3k Germany Nuremberg First week, Second week
Benjamin Wirthmann 1k Germany DA
Yvonne Roelofs 4k Netherlands Arnh Weekend tournament
Michiel Eijkhout 5d Netherlands xxxx Weekend tournament
Vladimir Nesterov 2d Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Nils Hanebeck 1k Germany KI First week, Weekend tournament, Second week
Satoshi Sakashita 3k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Rebecca Ringborg 18k Germany KS Second week
Marketa Podperova 15k Czech Republic APWS First week, Weekend tournament
Gerard Bouwman 3k Netherlands Go Club Salland First week, Weekend tournament, Second week
Joachim Beggerow 3d Germany BS First week
Gelmer Bouwman 3d Netherlands Delft First week, Weekend tournament, Second week
Henk Draaisma 4k Netherlands Venlo First week
Hans Finkelnberg 7k Netherlands Leiden First week, Weekend tournament
Janne Nikula 2d Finland YliGo First week
Hans Zoetzsche 1d Germany L First week, Weekend tournament, Second week
Federico Milletti 6k Italy Geno
Kiyoshi Matsunaga 1k Japan First week, Weekend tournament, Second week
Timo Schreiber 2d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Kenji Fujino 4d Japan TOKYO First week, Second week
Mitsuo Kotaka 3k Japan First week, Second week
Felix Ober 8k Germany First week, Weekend tournament, Second week
Peter Werner 7k Germany Ulm First week, Weekend tournament, Second week
Astrid Gaultier 2d France Bordeaux First week, Second week
Solal Zémor 1k France Bordeaux First week, Second week
Matthias Terwey 4d Germany Münster First week, Weekend tournament, Second week
Thomas Nohr 2d Germany HH First week, Weekend tournament
Thilo Burkhardt 8k Germany First week, Second week
Harald Zellerer 1d Netherlands Amst First week, Weekend tournament, Second week
Ingo Althöfer 18k Germany
David Turman 15k Germany Frankfurt Weekend tournament, Second week
Jochen Tappe 1d Germany Darmstadt First week, Second week
Michael Steffensen 9k Denmark OGK First week, Weekend tournament, Second week
Peter Splettstoesser 2d Germany HH First week, Weekend tournament, Second week
Fabian Dahmen 9k Germany W First week, Weekend tournament
Klaas van der Laan 10k Netherlands Gron First week, Weekend tournament, Second week
Veprinskii Vadim 5k Russian Federation First week, Weekend tournament, Second week
Burkhard Landskron 2k Germany GP First week, Weekend tournament, Second week
Franz-Josef Dickhut 6d Germany LP First week, Weekend tournament, Second week
Mieke Narjes 6k Germany HH First week, Second week
Bernd Sokolowsky 2k Germany ER First week, Weekend tournament, Second week
Christoph Grotepass 6k Germany E First week, Weekend tournament, Second week
Damir Medak 2k Croatia Zagr First week, Weekend tournament, Second week
Mirta Medak 4k Croatia Zagr First week, Weekend tournament, Second week
Michael Budahn 3d Germany B First week, Second week
Robert Medak 9k Croatia Zag First week, Weekend tournament, Second week
Stjepan Medak 16k Croatia Zag First week, Weekend tournament, Second week
Jasna Medak 20k Croatia Zagreb First week, Weekend tournament, Second week
Heike Rotermund 6k Germany KI First week
Martin Harvey 5k United Kingdom Manchester First week, Second week
Helen Harvey 3k United Kingdom Manchester First week, Second week
Ioana Roelleke 11k Germany D First week, Weekend tournament, Second week
Andreas Koch 3k Germany ER Weekend tournament, Second week
Kris Koch 4k Germany ER Weekend tournament, Second week
Helia Koch 27k Germany ER Weekend tournament
Tamara Koch 30k Germany ER
Damian Koch 30k Germany ER
Andras Holubar 10k Hungary Origo First week, Weekend tournament, Second week
Hideo Kawauchi 2k Japan Bamberg First week, Weekend tournament
Ines Ahrens 5k Germany MS First week, Second week
Oleg Wahl 7k Germany Erf First week, Second week
Paul Kunysch 4k Germany IL First week, Weekend tournament, Second week
Aarne Kassargian 3k Germany München Weekend tournament, Second week
Karsten Nikisch 5k Germany Bremen First week, Weekend tournament
Erik Brummelkamp 5k Netherlands Nijm First week, Weekend tournament, Second week
Benjamin Teuber 6d Germany HH
Marieke Ahlborn 1k Germany KA
Jan Schomberg 8k Germany MEE First week, Weekend tournament, Second week
Bernd Radmacher 4d Germany MEE First week, Weekend tournament, Second week
Lela Donner 10k Germany B First week, Second week
Larissa Marz 30k Germany J
Leopold Marz nn Germany J First week, Weekend tournament, Second week
Manja Marz 3d Germany J
Michael Marz 2d Germany J
Ferdinand Marz 6k Germany J First week, Weekend tournament, Second week
Krzysztof Podbiol 6k Poland Chorzow First week, Weekend tournament, Second week
Malte Kracht 2d Germany FR First week, Weekend tournament, Second week
Martin Osthaus 5k Germany Bremen First week, Weekend tournament
Henk van der Wal 9k Netherlands Leiden First week, Weekend tournament, Second week
Karen Schomberg 3k Germany MEE Weekend tournament, Second week
Ari-Pekka Perkkiö 3d Finland HGK First week, Second week
Fabian Bambusch 2d Germany A First week, Weekend tournament, Second week
Martina Simunkova 1k Czech Republic Libe First week, Second week
Michal Humpula 14k Czech Republic Libe First week, Weekend tournament, Second week
Tobias Berben 4d Germany HH
Steffi Hebsacker 4k Germany HH
Hannah Hebsacker 20k Germany HH First week, Second week
Tarmo Alexander Donner nn Germany
Vjacheslav Kajmin 5d Russian Federation 50Zh First week, Weekend tournament, Second week
Michael Palant 4d Germany B First week, Weekend tournament, Second week
Volker Sander 1k Germany HH First week, Weekend tournament, Second week
Tobias Dietz 2d Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Arved Weigmann 3k Germany P First week, Weekend tournament, Second week
John Cassidy 7k United Kingdom Leuven First week, Weekend tournament, Second week
Anna Kulikova 9k Russian Federation 77Mo First week, Weekend tournament, Second week
Angelika Gardowsky 16k Austria Go7 First week, Weekend tournament, Second week
In-seong Hwang 8d Republic of Korea 38 Grenoble
Michael Bitzi 3d Switzerland Zur First week, Weekend tournament, Second week
Milos Podpera 6k Czech Republic APWS First week, Weekend tournament
Edward Blockley 5k United Kingdom NoCb First week, Second week
Christophe Averous 2k France 67SE First week, Weekend tournament, Second week
Rainer Rosenthal 7k Germany Überlingen Second week
Gerald Westhoff 6d Belgium Gent
Christian Kuehner 3d Germany MZ First week, Weekend tournament, Second week
Jürgen Ringel 9k Germany A First week, Weekend tournament, Second week
Marc Oliver Rieger 8k Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Angelika Rieger 10k Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Mei Wang 14k Germany TR First week, Weekend tournament, Second week
Martina Josuneit-Ervens 30k Germany Weekend tournament
Thomas Jipp 3d Germany HH First week
Statistics
AM Armenia1
AU Australia5
AT Austria10
BE Belgium22
BG Bulgaria1
CA Canada4
CN China29
TW Chinese Taipei2
HR Croatia7
CZ Czech Republic25
DK Denmark6
EE Estonia2
EU European Union1
FI Finland18
FR France61
DE Germany385
GB Great Britain12
HU Hungary7
IL Israel3
IE Ireland1
IT Italy11
JP Japan65
LU Luxembourg4
MY Malaysia1
NG Nigeria5
NO Norway5
PL Poland18
PT Portugal1
RO Romania14
RU Russia60
RS Serbia3
SK Slovakia2
ZA South Africa1
KR South Korea27
ES Spain2
SE Sweden12
CH Switzerland9
NL The Netherlands73
TR Turkey3
UA Ukraine24
US United States of America10
VN Vietnam15
Total968